Wyślij wiadomość
Aktualności
Dom > Aktualności > Informacje o firmie Co to jest zgrzewanie oporowe? Zasada spawania oporowego
Wydarzenia
Skontaktuj się z nami
86-752-3528326
Skontaktuj się teraz

Co to jest zgrzewanie oporowe? Zasada spawania oporowego

2019-04-28

Najnowsze wiadomości o Co to jest zgrzewanie oporowe?  Zasada spawania oporowego
Spawanie oporowe odnosi się do metody wykorzystywania ciepła rezystancji generowanego przez prąd przepływający przez elementy spawalnicze i punkty styku jako źródło ciepła do lokalnego ogrzewania części i jednoczesnego zwiększania ciśnienia w procesie spawania. Spawanie, nie trzeba wypełniać metal, wysoka wydajność, mała deformacja części spawanych, łatwa do osiągnięcia automatyzacja.

Spawanie oporowe jest metodą spawania, która sprawia, że ​​obrabiany przedmiot znajduje się pod pewnym ciśnieniem elektrody i wykorzystuje ciepło rezystancji generowane przez prąd przechodzący przez przedmiot obrabiany, aby stopić powierzchnię styku między dwoma przedmiotami obrabianymi i zrealizować połączenie. Zwykle stosuje się większe prądy. Aby zapobiec powstawaniu wyładowań łukowych na powierzchni styku i dociskaniu stopiwa podczas spawania, zawsze stosuje się nacisk. W tego rodzaju spawaniu oporowym powierzchnia spawarki ma pierwszorzędne znaczenie dla uzyskania stabilnej jakości spawania. Dlatego powierzchnia styku między elektrodą a przedmiotem obrabianym oraz między przedmiotem obrabianym a przedmiotem obrabianym musi zostać oczyszczona przed spawaniem.

Po ustawieniu przedmiotu obrabianego i elektrody rezystancja przedmiotu zależy od jego rezystywności. Dlatego rezystywność jest ważną właściwością spawanego materiału. Metale o wysokiej oporności mają słabą przewodność cieplną (taką jak stal nierdzewna), a metale o niskiej rezystywności mają dobrą przewodność cieplną (taką jak stop aluminium). Dlatego spawanie punktowe stali nierdzewnej jest łatwe do wytworzenia ciepła, a rozpraszanie ciepła jest trudne, spawanie punktowe stopu aluminium jest trudne do wytworzenia ciepła, a rozpraszanie ciepła jest łatwe. Spawanie punktowe, pierwsze może wykorzystywać mały prąd (tysiące wzmacniaczy), drugie musi używać dużego prądu (dziesiątki tysięcy wzmacniaczy). Zasada spawania oporowego

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas

Polityka prywatności Chiny Dobra jakość Maszyna do zgrzewania punktowego Dostawca. Prawa autorskie © 2016-2024 spot-weldingmachine.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.